Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Może czuć natomiast delikatne szczypanie w momencie wydzielania wiązek światła oraz ukłucie w momencie podawania znieczulenia miejscowego. Kończyny dolne nie bolą również już po usunięciu żylaków i pacjent może od razu wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej.
Czy laseroterapia wiąże się z jakimiś powikłaniami?
Laserowe usuwanie żylaków to obecnie najbardziej bezpieczna i najmniej inwazyjna metoda leczenia niewydolności żylnej. To jedyna technika, dzięki której na kończynach dolnych nie powstają żadne zasinienia ani trwałe blizny. Delikatny obrzęk i nakłucie mogą być widoczne przez kilka najbliższych dni po zabiegu, po czym całkowicie zanikają.
Jakie są główne przyczyny żylaków?
Można mówić o co najmniej kilku czynnikach, które wpływają na powstawanie żylaków. To przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i wrodzona słabość tkanki łącznej. Żylaki występują też przez zaburzenia hormonalne i nieodpowiedni tryb życia – zła dieta, praca tylko siedząca lub tylko stojąca, noszenie wysokich obcasów czy brak aktywności sportowej to podstawowe przyczyny.
Czy laseroterapia jest skuteczna?
Laseroterapia jest najbardziej skutecznym zabiegiem, spośród tych, które obecnie dostępne są na polskim rynku medycznym. Co więcej, laserowe leczenie żylaków wykazuje również największe bezpieczeństwo oraz minimalna inwazyjność. Do tego zabiegi są szybkie i bezbolesne. Efekty laseroterapii są trwałe – skuteczność tej metody ocenia się na 97%.
Czy warunkiem zabiegu jest znieczulenie?
Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego natomiast pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, które działa w obrębie żyły. Takie rozwiązanie jest najmniej inwazyjne dla pacjenta i minimalizuje przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Co więcej, każdy zabieg monitorowany jest na bieżąco przez USG, więc nie ma miejsca na jakąkolwiek pomyłkę.
Różnica pomiędzy laseroterapią a skleroterapią
Zabieg skleroterapii polega na wprowadzeniu do żyły specjalnej pianki ze środkiem leczniczym. Ten sprawia, że w żyle wywołany zostaje stan zapalny, który prowadzi do całkowitego zabliźnienia się niedrożnego naczynia krwionośnego. Laseroterapia jest natomiast dużo mniej inwazyjną dla organizmu techniką leczenia żylaków, ponieważ wiązki światła wpływają tylko na zwłóknienie chorej żyły. Nie występują też skutki uboczne, takie jak reakcje alergiczne, uszkodzenia nerwu, zakrzepy z zatorami a nawet martwica skóry.
Czy to normalne, ze 10 dni po zabiebu laserowego usuwania zylakow noga ciagle boli tak, ze az trudno jest spac? jak dlugo moze potrwac ten bol? nie ma wybroczyn ani zaczerwienienia, tylko bol w srodku, jakby pieczenie i rozpychanie. czy tak powinno byc?
Nie wiem, ja miałam taki zabieg wczoraj i boli, bolało podczas zabiegu i nadal ból się utrzymuje.
Ja miałam zabieg prawie rok temu a ból pamietam jakby to było dzisiaj.masakra. 2 porody były mniej bolesne jeśli mogę porównać
no a lekarze pieprza ze laserem to nie boli……debile
Witam a mój pan doktor powiedział,że może bolec a nie musi mnie boli naga choć miałam zabieg 27-06-2017 jeszcze do tego wczoraj zrobił mi się rumień na udzie jest to czerwone szerokości około 2cm i długości 5-7cm i twarde pod skórne i strasznie boli i tylko środki przeciw bólowe. nie ma co się martwić będzie dobrze