Wczesne objawy cukrzycy

Cukrzyca to schorzenie, które jest zwykle wykrywane już w jego zaawansowanym stadium. Ta choroba daje jednak bardzo często objawy w jej wczesnych stadiach.

Pierwsze symptomy i objawy cukrzycy w łatwy sposób można przeoczyć. Osoby, które dotykają różnego rodzaju dolegliwości, bardzo często je bagatelizują, tłumacząc to na swój sposób: np. zmęczeniem, stresem, innymi schorzeniami.

Tymczasem niewykrycie cukrzycy w odpowiednim czasie może mieć bardzo poważne konsekwencje dla organizmu. Im później zostanie ona wykryta, tym trudniej jest doprowadzić organizm do odpowiedniego stanu, który pozwala na normalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Dlatego tak niezwykle ważne jest, by wykonywać regularne badania krwi, a w przypadku niepokojących objawów udać się do lekarza.

Osłabienie i senność

Osoby, które zapadają na cukrzycę, w jej wstępnym etapie mogą odczuwać nadmierne zmęczenie oraz senność. Niewysypianie się prowadzi z kolei do apatii oraz do depresji. Organizm sygnalizuje w ten sposób to, że nie wszystkie jego parametry są w normie. Warto jest w takim przypadku jak najszybciej udać się do lekarza.

Nie spiesz si�� z insulin��

Wpływ cukrzycy na wygląd zewnętrzny

Jak rozpoznać cukrzycę w pierwszym stadium? Warto jest zwrócić przede wszystkim uwagę na wygląd zewnętrzny. Cukrzyca bardzo często wywołuje problemy z paznokciami, wypadanie włosów, a także zmiany skórne, które powodują świąd i pieczenie.

Utrata wagi

Osoby, które zapadają na cukrzycę, bardzo często odnotowują sporą utratę wagi. Wynika to z faktu, iż organizm nie jest w stanie w pełni wykorzystać dostarczanych mu węglowodanów i sięga po białko oraz tłuszcz. Utrata wagi jest spora. Często osoby, które chciały schudnąć, nie traktują nagłej i szybkiej utraty kilku lub nawet kilkunastu kilogramów wagi jako czegoś złego. Jest wręcz przeciwnie.

W przypadku utraty wagi zaniepokoić powinno też osłabienie i senność. Oznacza to, że zmniejszenie wagi niekoniecznie jest efektem skutecznej diety lub właściwie skonstruowanego treningu.

Charakterystyczna woń moczu i nieświeży oddech

Jeśli chodzi o wczesne symptomy cukrzycy, warto jest zwrócić uwagę na kwaśną woń moczu. W przypadku cukrzycy jest ona bardzo intensywna. Wynika to z wydalania przez organizm ciał ketonowych. Równie charakterystyczny jest pachnący acetonem, kwaśny oddech. Prowadzi to często do nudności.

Silne odczucie pragnienia oraz częste oddawanie moczu

Wczesne objawy cukrzycy to także bardzo silne odczuwanie pragnienia, nawet pomimo spożycia dużej ilości płynów. Na porządku dziennym w przypadku cukrzycy jest odczuwanie suchości w ustach. W skrajnych przypadkach pojawiają się problemy z połykaniem pokarmów.

Inne pierwsze symptomy cukrzycy

Wśród innych objawów, które mogą świadczyć o pierwszym stadium cukrzycy, wyróżnia się ponadto zaburzenia rytmu serca (tzw. kołatanie), problemy z widzeniem, skurcze mięśni, a niekiedy także zakażenia grzybicze (szczególnie zauważalne w jamie ustnej).

Objawów cukrzycy może być zatem wiele. Powiązanie ich z tą jednostką chorobową zwykle będzie wymagało konsultacji z lekarzem.

3 odpowiedzi do artykułu “Wczesne objawy cukrzycy

 1. Ksenia

  Jestem senna i nic mi się nie chce od kilku tygodni. Myślałam, że to przesilenie wiosenne, ale może rzeczywiście jest coś na rzeczy. Może to właśnie są pierwsze objawy cukrzycy? Ale z drugiej strony można zostać hipochondryczką i przesadzić.

 2. Older

  Idź do lekarza, a nie szukasz pomocy na internetowym forum! Przecież to chyba powinno być logiczne. Wczesne objawy cukrzycy można rozpoznać, ale w gruncie rzeczy powinien to zrobić lekarz, a nie nie wiadomo kto na własną rękę i na „czuja”.

 3. franc

  Polecam książkę ,,Detoks zbożowy w 10 dni ” Williama Davisa.

  PS
  Dobra informacja nie ma ceny I jest podstawą sukcesu. W tym przypadku zdrowia I nie tylko.

  Życzę radości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *