5 sposobów na bujną czuprynę – Trycholog

Powszechnie uważa się, że łysienie grozi mężczyznom dopiero w starszym, lub też co najwyżej średnim wieku. Coraz częściej jednak możemy się przekonać, że również panowie, którzy mają niewiele ponad 20 lat mają na swej głowie bardzo widoczne zakola. Jest to problem, wobec którego nie jesteśmy jednak całkowicie bezradni.

Jedzenie owoców

Jak się okazuje, jedzenie dużej ilości owoców może bardzo wspomóc leczenie łysienia i przyspieszyć proces odrastania włosów. Jest tak dzięki temu, że w owocach znajdują się niewyobrażalnie duże ilości witamin, których włosy potrzebują, aby mogły rosnąć silne i bardzo zdrowe.

Używanie odżywek z cynkiem i siarką

Nie spiesz si�� z insulin��

Większość mężczyzn zapewne w ogóle nie używała w życiu odżywki do włosów. Niestety, nie jest to wśród panów częsta praktyka. Jak się jednak okazuje, są to środki wręcz niezbędne, jeśli nie chcemy przedwcześnie zacząć łysieć.

Mało tego, ważne jest, aby nie używać pierwszych lepszych odżywek. Trycholog – dermatolog radzi, aby koniecznie kupować tylko te odżywki, w których składzie jest zarówno cynk jak i siarka. Jak się bowiem okazuje, dla siły włosów, i przede wszystkim dla ich trwałości, te dwa pierwiastki są wyjątkowo ważne.

Farmakoterapia

Jeśli chodzi o jedzenie owoców, jak również wsmarowywanie we włosy środków z cynkiem i siarką, są to raczej metody na łysienie, które należy stosować profilaktycznie przed wystąpieniem choroby. Oczywiście, nie warto rezygnować z nich, kiedy podejmujemy leczenie łysienia, jednakże powinny nam już wtedy służyć jedynie jako pewnego rodzaju dodatek do terapii.

Prawdziwe leczenie łysienia zaczyna się dopiero wtedy, gdy na przeciwko nas usiądzie trycholog – dermatolog, który przeprowadzi badanie i przepisze nam lekarstwa. Jeśli chodzi o leki, to prawie że zawsze są to tabletki, których w zasadzie niezastąpionym składnikiem jest finasteryd, w niektórych przypadkach zamieniany na minoxidl.

Preparaty zawierające te składniki spowalniają proces łysienia oraz dają szansę mieszkom włosowym na regenerację. Dzięki temu, znów zaczynają one poprawnie pracować, co pozwala wyrastać wciąż nowym włosom.

Mezoterapia

Kolejną, nieco już bardziej zaawansowaną metodą leczenia łysiny, na którą trycholog – dermatolog zwykle nie decyduje się zbyt szybko jest mezoterapia. Pomimo, iż generalnie uważa się tę metodę za dosyć zaawansowaną, to okazuje się ona nie być wcale ani szczególnie skomplikowaną, ani też groźną.

Cały zabieg, podczas którego trycholog – dermatolog starannie wprowadza w skórę głowy środki farmakologiczne, nie trwa zbyt długo. Środek jest tak wprowadzany, aby dotarł do mieszka włosowego. Jego zadaniem jest pobudzić go do działania, ażeby znów zaczęły z niego regularnie wyrastać nowe włosy.

Lasery

Niewątpliwie, terapie laserowe są skuteczne przy wielu różnych schorzeniach. Okazuje się, że również w leczeniu łysiny laser znalazł zastosowanie. W tym schorzeniu jest on wykorzystywany do delikatnej aktywacji naczyń krwionośnych ulokowanych w skórze głowy. Pobudzenie tych naczyń ma zmobilizować mieszki włosowe do pracy. Okazuje się, iż rzeczywiście, często metoda ta okazuje się skuteczna.

Istnieją również inne, nieco już mniej popularne sposoby na łysienie.  Zwykle, ostatnie zdanie co do tego, który sposób należy wykorzystać należy do trychologa – dermatologa. To on bowiem bierze odpowiedzialność za leczenie naszego łysienia. Warto mieć na uwadze, że tak na prawdę tylko trycholog dermatolog ma umiejętności i odpowiednią wiedzę do tego, ażeby sprawić, że na łysej głowie znów będą rosnąć włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *