Oczyszczanie organizmu za pomocą błonnika

Żyjemy w środowisku, które jest coraz bardziej zanieczyszczone. Toksyny znajdują się nie tylko w powietrzu, ale również w żywności i napojach, które spożywamy. Spaliny, konserwanty, składniki chemiczne używane do konserwowania żywności, różnego rodzaju barwniki zawarte w napojach czy kosmetykach, plastik w których przechowywana jest woda pitna- to wszystkoe dostaje się do naszego organizmu i bardzo często pozostaje w nim na długie miesiące. Tak naprawdę nie sposób w dzisiejszych czasach żyć w pełnej „harmonii z naturą“, całkowicie izolując się od toksycznego wpływu nowoczesnej cywilizacji. Można jednak umiejętnie i przy pomocy naturalnych metod redukować negatywne skutki zanieczyszczenia organizmu toksynami.

Jak dobrze oczyścić organizm?

Czytaj więcej na temat oczyszczania organizmu: http://oczyszczanieciala.net.pl

Istnieje wiele różnych metod oczyszczania organizmów. Spora część z nich opiera się na zastosowaniu różnego rodzaju środków chemicznych, inne bazują na składnikach naturalnych, których oczyszczający wpływ nie został jednak potwierdzony, jeszcze inne to zwyczajna szarlataneria i wykorzystywanie ludzkiej naiwności(jak popularne swego czasu i szeroko reklamowane „plastry oczyszczające“, które przyklejało się do podbicia stóp, rzekomo w ten sposób pozbywając się z organizmu toksyn). Istnieją jednak równiez metody, które nie zawierają w sobie żadnej chemii, a jednocześnie są w stu procentach naturalne i, co najważniejszą, wykazują potwierdzoną skuteczność w procesie oczyszczania organizmu. Jednym z najlepszych i najbardziej uniwersalnych składników odżywczych, jakie można tutaj wskazać, jest błonnik pokarmowy. Wiadomo, że błonnik wpływa regulująco na pracę układu trawiennego(w tym jelit). Jednak jednocześnie błonnik pokarmowy posiada właściwości wspomagajace odtruwanie organizmu. Dzieje się to już przez sam fakt regulacji trybu wypróżnień, ale nie tylko. Błonnik pokarmowy wchłania i wiąże toksyny, które następnie są wydalane. Błonnik jest skladnikiem, który znadziemy w wielu różnych produktach, jednak zdaniem większości dietetyków do najlepszych i najbardziej sprzyjających prawidłowej pracy organizmu źródeł tego składnika należy siemię lniane. Warto wspomnieć również o tym, że oprócz błonnika nasiona siemienia lnianego zawierają także niezwykle ważne kwasy omega-3. a ponadto jeszcze witaminę E, cynk, lecytynę, flawonoidy i fitoestrogeny.

Jakie siemię lniane wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów z siemienia lnianego. Najlepiej jednak korzystać z tych suplementów diety, które oprócz siemienia zawierają również składniki, które wzmacniają i uzupełniają jego działania. Jednym z takich suplementów preparat Fibra Vitale, który oprócz nasion siemienia lnianego zawiera również nasiona babki płesznik(regulują poziom obu rodzajów cholesterolu a także pozytywnie wpływają na pracę jelit) oraz łupinę babki jajowatej, która cechuje się bardzo silnymi właściwościami oczyszczającymi. Fibra Vitale jest więc kompletnym suplementem diety działającym oczyszczająco na organizm. Jest to skutek umiejętnego połączenia kilku składników, których działanie wzajemnie się wspomaga i uzupełnia, dzięki czemy Fibra Vitale odtruwa organizm znacznie skuteczniej, niż większość preparatów dostępnych na polskim rynku.

Nie spiesz si�� z insulin��

Odpowiedź do artykułu “Oczyszczanie organizmu za pomocą błonnika

  1. Smok

    Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że oczyszczanie organizmu to nie może być przypadkowe działanie przeprowadzane raz na jakiś czas, bez konkretnego planu i wiedzy na temat tego, co chcemy osiągnąć. W moim gabinecie zawsze instruuję pacjentów, że najwięcej zależy tak naprawdę od nich samych, to oni są panami swojego życia i mogą dowolnie zmieniać je w zakresie odżywiania. Bo każdego przeciętnego człowieka stać na zdrowe jedzenie i oczyszczenie organizmu. Kluczowe jest pytanie czy będzie mu się chciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *