Hemoroidy. Rozpoznanie i domowe sposoby na hemoroidy.

W dzisiejszych czasach zdaniem specjalistów na hemoroidy cierpi coraz większa liczba osób, jednak ze względu na to, iż jest ona uważana za bardzo wstydliwą dolegliwość, to nie wszyscy się do niej przyznają i co najgorsze wstydzą się zasięgnąć porady lekarza. Powstawaniu hemoroidów sprzyja przede wszystkim nieodpowiednia dieta pozbawiona błonnika za obfita w słodycze i tłuste potrawy, niewystarczająca aktywność fizyczna, okres ciąży, a także genetyczne uwarunkowania. Niestety, ale trzeba mieć świadomość tego, że jeśli nasze matki czy babki miały problemy z hemoroidami, to my również jesteśmy narażeni na te problemy.

W jaki sposób rozpoznać hemoroidy?

Hemoroidy to nie jedyna przypadłość, która dotyczy okolic odbytu, dlatego tak ważne jest dokładne przyjrzenie się towarzyszącym objawom. Do głównych objawów, które świadczą o pojawieniu się hemoroidów, można zaliczyć świąd, pieczenie, a także widoczność w stolcu oraz na papierze toaletowym krwi. Należy wiedzieć jednak o tym, iż skóra w okolicy odbytu jest niezwykle wrażliwa i bardzo łatwo jest ją podrażnić, dlatego nie zawsze objawy, które są widoczne, świadczą o obecności hemoroidów. Aby potwierdzić lub zaprzeczyć tę diagnozę należy przede wszystkim udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który dokona odpowiedniego rozpoznania i ewentualnie wskaże kierunek leczenia.

Jakie metody leczenia można zastosować? DOMOWE SPOSOBY NA HEMOROIDY

Nie spiesz si�� z insulin��

PROCTO VITALEW początkowej fazie najlepsze i z reguły całkowicie wystarczające efekty dają domowe sposoby na hemoroidy, do których należy zaliczyć przede wszystkim nasiadówki oraz przemywanie zmienionych miejsc odpowiednimi naparami. W aptekach dostępne są zioła na hemoroidy takie jak rumianek lub kora dębu, które w skuteczny sposób pomagają pozbyć się uciążliwych problemów, czyli świądu i pieczenia. Oprócz ziół można również stosować kremy, maści lub czopki, które również mają działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Konieczna jest również odpowiednia dieta bogata w błonnik, który wymiata z organizmu zbędne produkty przemiany materii, a także przyjmowanie każdego dnia co najmniej 2 litrów płynów w postaci niegazowanej wody, ziół lub świeżo wyciskanych soków.

Zobacz również: Domowe sposoby na hemoroidy – artykuł na portalu gastryczne.pl

Jeśli jednak domowe sposoby i apteczne medykamenty nie przynoszą zamierzonych rezultatów lub też dolegliwość jest w zaawansowanym stadium rozwoju, to konieczne jest przeprowadzenie małoinwazyjnego leczenia lub w najgorszym przypadku zabiegu chirurgicznego. Odpowiedniego wyboru powinien dokonać lekarz po przeprowadzeniu odpowiednich badań.

Hemoroidy są dolegliwością, której nie należy lekceważyć. Im szybciej zostanie wykryta (najlepiej w pierwszym stadium rozwoju), tym szybciej da się ją wyleczyć za pomocą naturalnych środków. Z tego właśnie względu w przypadku zauważenia opisanych wcześniej objawów należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, aby rozpocząć leczenie i uniknąć konieczności przeprowadzenia chirurgicznego zabiegu.

2 odpowiedzi do artykułu “Hemoroidy. Rozpoznanie i domowe sposoby na hemoroidy.

  1. Procto locto

    Zioła są zdecydowanie najlepsze, więc nie ma co ładować się chemią, która często jest kompletnie nieskuteczna, ale wydano setki tysięcy, albo nawet miliony złotych na jej reklamowanie. Lepiej zaufać dawnym recepturom, które działają i działały, więc nie ma z nimi żadnego kłopotu. Przede wszystkim takie leczenie hemoroidów nie ciągnie za sobą skutków ubocznych.

    1. zorientowany

      No nie do końca. Zioła rzeczywiście są zdecydowanie zdrowsze niż specyfiki proponowane nam w aptekach, ale również mogą powodować reakcję alergiczną. Dlatego trzeba zaznajomić się z ich składem przed użyciem. Inna sprawa, że zagrożenie sięga nawet nie procentów, ale promili i to niewielkich, bo odsetek ludzi, którym zioła mogą zaszkodzić to jedynie problem akademicki lub statystyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *