Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit czyli skórka pomarańczowa dotyka ogromną ilość kobiet i to bez względu na wiek, czy przebytą ciążę. Często nawet bardzo młode kobiety mają już widoczne ślady cellulitu i przez całe swoje życie będą z nim walczyć.

Cellulit, czyli nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa nie wygląda estetycznie, pojawia się na pośladkach, udach, brzuchu czy ramionach. Walka z cellulitem jest długotrwała i wymaga nieustannej uwagi. Skórka pomarańczowa ma właściwości nawracające, dlatego, gdy już się pojawi nie ustawajmy w stosowaniu zabiegów pomniejszających powstałe bruzdy.

Walka z cellulitem zaczyna się od właściwej diety, stymulującej przemianę materii, dostarczającej kobiecemu organizmowi odpowiedniej ilości składników mineralnych. Ważne, aby dieta była zbilansowana, aby nie dopuścić do powstania nadmiernej tkanki tłuszczowej, którą za chwilę będziemy starały się gwałtownie spalić. Nie powinno się dopuścić do tego, aby nasze ciało przechodziło przez huśtawki wagowe, gwałtowne odchudzanie. Należy pić naprawdę dużo płynów, minimum 2 litry wody dziennie. Wypłucze ona z organizmu rozpuszczalne tłuszcze i zbędne substancje.

Zobacz ciekawą stronę o cellulicie https://vialise.pl/cellulit-jak-sie-pozbyc-szybko-i-skutecznie/

Nie spiesz si�� z insulin��

W walce z cellulitem niezwykle skuteczny jest masaż miejsc, w których on występuje. Można robić to ręcznie, a można zastosować różnego rodzaju masażery, ręczne czy elektryczne. Ważne, aby poddawać skórkę pomarańczową uciskowi, rozpraszać tkankę tłuszczową zanim powstaną wyraźne bruzdy.

Dobrym i skutecznym sposobem jest stosowanie różnych kremów pomagających zwalczać cellulit. Można to robić jednocześnie z masażem, wtedy jesteśmy pewni, że podnosimy ich skuteczność. Krem zwalczający cellulit koniecznie w swoim składzie powinien zawierać kofeinę, to ona rozgrzewając głęboko miejsca objęte cellulitem, pomaga w ich redukcji. Kofeina jest składnikiem na przykład kremu Vialise , który uzupełniony pozostałymi składnikami ziołowymi doskonale radzi sobie ze skórką pomarańczową. Wszystkie składniki są naturalne, a każdy z nich spełnia określoną funkcję w walce z cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *