Ostuda – walcz z nią przy pomocy skutecznych zabiegów.

Ostuda jest problemem, na który nie pomagają domowe sposoby. Niestety, pojawia się ona zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Aby mogła zostać pokonana, osoba dotknięta tym defektem skórnym musi poddać się specjalistycznym zabiegom.

Ostuda – dlaczego się pojawia?

Ostuda jest dość powszechnym zjawiskiem. Istnieje szereg czynników, które decydują o jej pojawieniu się.

Wśród nich należy wyróżnić:

  • długotrwałą ekspozycję na promienie słoneczne,
  • zażywanie niektórych leków, w tym hormonalnych,
  • ciążę,
  • płeć żeńską.

Ostuda najczęściej pojawia się w okolicach policzków, na brodzie oraz na nosie. Przebarwienia na twarzy mają delikatnie szary lub brązowawy odcień.

Nie spiesz si�� z insulin��

Na temat leczenia ostudy możesz przeczytać więcej na:
https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/ostuda-co-to-jest-i-jak-ja-leczyc/

Ostuda nad ustami

Ostuda – leczenie, które warto podjąć.

Leczenie ostudy powinno zostać podjęte przez każdą osobę, której przebarwienia na skórze sprawiają dyskomfort psychiczny. Gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety kosmetologiczne oferują zabiegi, dzięki którym ostuda ciążowa czy plamy od słońca mają szansę stać się mniej widoczne. Ostuda na twarzy ma szansę zniknąć dzięki zabiegom Dermamelan/Cosmelan. Pierwszy z zabiegów może zostać wykonany przez kosmetologa, a drugi musi wykonać lekarz. Nie da się ukryć, że oba zabiegi są skutecznym sposobem na walkę z problemem, jakim jest ostuda. Polegają na nałożeniu na skórę twarzy specjalnego preparatu oraz zmycie go po kilku godzinach. Następnie należy nakładać na skórę twarzy krem otrzymany w gabinecie. Ostuda staje się mniej widoczna już po tygodniu, choć na trwałe efekty należy poczekać parę miesięcy.

Peeling chemiczny również może sprawić, że ostuda przestanie być naszym problemem. Rodzaj kwasu, który używany jest do wykonania peelingu musi być odpowiednio dobrany do potrzeb skóry. Jeśli cera jest wrażliwa, należy użyć kwasu pirogronowego, a jeśli mamy skórę odporną i wytrzymałą, specjalista prawdopodobnie użyje kwasu glikolowego.

Laser Harmony również ma szansę pomóc w pokonaniu przebarwień skórnych. Jego wiązka powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, dzięki którym szybciej się ona regeneruje. Dochodzi do powstania nowych włókien kolagenowych, a przebarwienia znikają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *