Blizny po ospie – jak skutecznie je pokonać?

Blizny po ospie są przykrym defektem kosmetycznym po tej nieprzyjemnej chorobie i bez wątpienia nie wpływają dobrze na naszą atrakcyjność fizyczną. Nierzadko są przyczyną kompleksów, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Na szczęście możliwa jest skuteczna walka z nimi. Gdy nic nie pomaga, najlepiej sprawdzą się specjalistyczne zabiegi, z których warto skorzystać.

Dziury po ospie – jak wyglądają i dlaczego Ospapowstają?

Dziury po ospie z całą pewnością nie są problemem każdej osoby, która przeszła przez tę uporczywą chorobę. Nie da się jednak ukryć, że blizny po ospie są jednymi z najbardziej nieprzyjemnych powikłań ospy. Najczęściej ich przyczyną jest długotrwałe drapanie swędzących krostek, które pojawiają się w wyniku tej choroby. Do powstania blizn może również dojść na skutek zakażeń wyprysków przez drobnoustroje. Warto pamiętać, że największe blizny po ospie powstają w miejscu największych oraz najtrudniej gojących się wyprysków.

Blizny po ospie to nic innego jak charakterystyczne wgłębienia na skórze, które przybierają nieco białawy odcień. Mimo, że z punktu widzenia medycznego nie stanowią one żadnego zagrożenia dla zdrowia, lepiej byłoby się ich pozbyć. W przeciwnym razie możemy mieć kłopoty z pewnością siebie oraz z utratą poczucia własnej atrakcyjności. Szczególnie uciążliwe są blizny po ospie na twarzy, gdyż zadbana cera jest naszą wizytówką, podobnie jak paznokcie i włosy. Jeżeli więc borykamy się ze śladami po ospie, zapoznajmy się z ofertą zabiegów, które pozwolą nam się ich pozbyć.

Na temat dziur po ospie czytaj więcej na:
https://drkonczalska.pl/arts/blizny-po-ospie-zabiegi-ktore-moga-ci-pomoc/

Nie spiesz si�� z insulin��

Usuwanie blizn po ospie – jak przebiega?

Usuwanie blizn po ospie może okazać się skuteczne, choć wymaga cierpliwości oraz podjęcia odpowiednich działań. Należy bowiem pamiętać, że sam proces usunięcia blizny jest skomplikowany. Na szczęście w większości przypadków możliwa jest redukcja blizn, a czasem nawet całkowite ich wyeliminowanie.

Na blizny po ospie z całą pewnością zadziałają profesjonalne zabiegi, wśród których należy wyróżnić:

  • laser Emerge,
  • Dermapen,
  • mezoterapia igłowa.

Blizny po ospie można usunąć przy pomocy lasera Emerge. Zabieg ten pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących i trwałych rezultatów. Kontrolowane mikrouszkodzenia powstałe wskutek działania lasera doprowadzają do tego, że skóra zaczyna produkować nowe włókna kolagenowe. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dzięki laserowi można całkowicie usunąć uporczywe blizny po ospie.

Usuwanie blizn po ospie jest również możliwe przy pomocy zabiegu Dermapen. Specjalista przeprowadzający zabieg używa głowicy pokrytej niewielkimi igiełkami, przy pomocy których aplikowane są składniki odżywcze. Mechaniczna stymulacja oraz składniki aktywne sprawiają, że skóra zostaje pobudzona do intensywnej odbudowy. Dzięki temu blizny po ospie stają się zdecydowanie mniej widoczne.

Każdy, kto zastanawia się co na blizny po ospie powinien również zainteresować się mezoterapią igłową. Zabieg ten polega na aplikacji koktajlu odżywczego przy pomocy specjalnej kaniuli. Składniki zawarte w koktajlu sprawiają, że skóra produkuje nowe włókna kolagenowe. Dzięki temu blizny po ospie stają się zdecydowanie płytsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *