Peeling kawitacyjny – wskazania do peelingu

Peeling kawitacyjny polega na oczyszczaniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza fale ultradźwiękowe i wibracje o wysokiej częstotliwości, zapewniając usuwanie martwych komórek skóry i odmłodzenie zewnętrznej warstwy skóry.
Innymi słowy, peeling kawitacyjny jest rodzajem powierzchownego peelingu mechanicznego działającego na ziarnistą i rogową warstwę skóry.

Jest to potrójna procedura działania, która pomaga usunąć zanieczyszczenia z powierzchni skóry, odblokować pory i złuszczyć martwe komórki skóry. Fale ultradźwiękowe zapewniają głęboką penetrację składników aktywnych w skórze wzbogacając ją w składniki odżywcze. Wibracja działa również, jako masaż wspomagający produkcję kolagenu.

Gdzie umówić się na zabieg? Peeling kawitacyjny Gdańsk w Clinica Cosmetologica

Nie spiesz si�� z insulin��

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest uznawany przez ekspertów za jeden z najdelikatniejszych zabiegów oczyszczania twarzy, który może:

  • Znacznie zmniejszyć trądzik
  • Odblokować zatkane pory
  • Wygładzić zmarszczki
  • Poprawić hemodynamikę
  • Zapewnić głębokie nawilżenie
  • Efekt liftingu poprzez oddziaływanie wyłącznie na zewnętrzną warstwę skóry bez jej uszkadzania
  • Zwiększa metabolizm dostarczając tlen i ważne składniki odżywcze do komórek skóry.

Procedurę taką należy wykonywać nie częściej niż dwa razy w miesiącu dla skóry tłustej lub raz na 3 miesiące dla suchej skóry. W zależności od indywidualnych cech skóry, dla niektórych klientów wystarczająca może być jedna procedura w ciągu roku.

Praktycznie peeling kawitacyjny jest często wykonywany w połączeniu z fonoforezą, aby zwiększyć dostarczanie leków i substancji odżywczych przez skórę. Ponieważ jest to bardzo delikatna procedura, można ją wykonywać w dowolnym sezonie bez ryzyka rozwoju pourazowej pigmentacji skóry lub innych niepożądanych powikłań.

Jednak wielu lekarzy ma ambiwalentny stosunek do zabiegu, argumentując, że wpływ ultradźwięków na organizm ludzki został zaniżony. Dlatego zaleca się wykonywanie tej procedury maksymalnie dwa razy w roku.

Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny

Ultradźwiękowe oczyszczanie twarzy to nadzwyczajne lekarstwo na matową skórę twarzy z niedoskonałościami. To najlepszy sposób na odświeżenie twarzy i uzyskanie nowego wyglądu, gdy nie ma czasu na przygotowanie skóry do ważnego wydarzenia, ale mimo to chce się wyglądać pięknie.

Jeśli ktoś ma problem z tłustą skórą, może połączyć peeling kawitacyjny z mechanicznym oczyszczaniem twarzy, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Ta procedura jest również odpowiednia dla skóry suchej i dojrzałej.

Bardzo ważne jest, aby do wykonania zabiegu używać wyłącznie wysokiej, jakości urządzenia wielofunkcyjnego. Należy pamiętać, że ostateczny wynik zależy od wyposażenia technicznego salonu kosmetologicznego ( nie kosmetycznego), a także od kompetencji kosmetologa.

Mechanizm działania peelingu kawitacyjnego

Efekt złuszczania jest zapewniany przez działanie na powierzchnię skóry fal ultradźwiękowych o określonych parametrach. Fale te są w stanie przeniknąć przez skórę tak głęboko, jak kosmetolog zauważa zwiększającą się cyrkulację krwi i limfy. Ultradźwięki podgrzewają naskórek i tkankę tłuszczową, zapewniając delikatne oczyszczanie powierzchni skóry, zanieczyszczenia, zaskórniki i plamy pigmentacyjne oraz ciemniejszą tonację skóry. Wibracja działa jak mikro-masaż, wykazując silny efekt liftingu, gdy jest stosowany z serum przeciwdziałającym starzeniu.

Fale ciągłe wywołane intensywną wibracją rozpoczynają proces kawitacji w medium sprzęgającym (żel lub woda mineralna), co sprzyja zerwaniu wiązań molekularnych w rogowej warstwie skóry. Proces ten dotyczy tylko starych komórek naskórka otwierających pory, usuwających nadmiar sebum, promujących regenerację tkanek i aktywujących metabolizm komórkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *