Co warto wiedzieć o hennie brwi?

Nie wszystkie kobiety mogą się pochwalić dwiema idealnymi brwiami w prezencie od matki natury, dlatego szukają sposobu, aby nieco ją poprawić, a tym samym dodać wyrazistości twarzy. Nawet z najlepszym makijażem oczu twarz wydaje się niepełna, jeżeli nie ma wyraźnie zaznaczonych brwi. I tutaj wielu paniom przychodzi z pomocą henna do brwi.

Jak zrobić hennę?

Bardziej doświadczone kobiety potrafią wykonać ten zabieg same w domowym zaciszu lub podczas tak zwanego babskiego wieczoru, ale pierwszy raz henna na brwi została zastosowana w salonie kosmetycznym, pod okiem wprawionej i doświadczonej kosmetyczki. Co ciekawe, na brwi henna była stosowana już w czasach starożytnych, a obecnie powraca do łask. Dzieje się tak między innymi dlatego, ze jest to środek całkowicie naturalny, który rzadko kiedy wywołuje podrażnienie lub uczulenie. Co więcej, efekt utrzymuje się znacznie dłużej, ze względu na mechanizm, jaki się odbywa podczas koloryzacji. Henna brwi nie niszczy, a tylko pokrywa ochronną warstwą, która maskuje pęknięcia w makroskopijnej strukturze włosa, a ponadto wyraźnie pogrubia, dzięki czemu efekt końcowy jest powalający.

Jak dobrać hennę do brwi?

Najlepsza henna do brwi to taka, która odpowiada właściciele brwi, która decyduje się na taki zabieg. Na rynku dostępna jest naturalny barwnik oraz jej syntetyczny odpowiednik. Syntetyczna henna na brwi może występować w postaci balsamów lub proszków. Pomimo jej cudownych właściwości, nie powinno się używać koloryzacji henną, jeżeli:

Nie spiesz si�� z insulin��
 • Masz jakiekolwiek stany zapalne i alergiczne skóry
 • Jakiekolwiek ranki lub otarcia w obszarze poddawanym zabiegowi
 • Koniecznie należy wyjąć soczewki przed rozpoczęciem zabiegu
 • Stany chorobowe oka, takie jak jęczmień, zapalenie spojówek stanowczo dyskwalifikują zabieg
 • Nie powinno się wykonywać henny tuż na świeżo wydepilowane brwi, z powodu istniejącego ryzyka podrażnienia wrażliwej skóry

Potrzebujesz zabiegu? Sprawdź salon w Gdyni!

Chcesz wykonać zabieg na twarz? potrzebujesz zadbać o ciało? Nie wiesz, na co się zdecydować? Bez obaw.

Specjaliści kosmetolodzy pracujący w salonie kosmetycznym w Gdyni skonsultują z Tobą wybór. Zupełnie za darmo umów się na konsultację!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

5 odpowiedzi do artykułu “Co warto wiedzieć o hennie brwi?

  1. Daria

   Zgadzam się, raz spróbowałam zrobić henne sama i to był pierwszy i ostatni raz..
   Od tamtego czasu chodze na henne do kosmetyczki.

  1. Lonia

   Też mam coś takiego, że mam wrażenie, że ból jest mniejszy, gdy robię regulację brwi sama, a jeśli chodzi o hennę, to mi obojętnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *