Dlaczego warto usunąć cellulit?

Wiele osób utożsamia cellulit jedynie z charakterystycznymi nierównościami i pofałdowaniami na powierzchni skóry. Mimo, że jest to najczęściej występujący defekt kosmetyczny, to jego działanie niekorzystne na organizm wybiega o wiele dalej, niż tkanka skórna. Bardzo często kobiety cierpiące na cellulit skarżą się na parastezje, czyli mrowienia i uczucie drętwienia w obrębie palców oraz stóp. Dodatkowo skórce pomarańczowej bardzo często towarzyszą zmiany troficzne skóry, żylaki, tendencja do siniaków oraz obrzęki tkanki podskórnej. Doprowadza to do uciskania naczyń krwionośnych, zalegania krwi, co sprzyja powstawaniu rozstępów oraz osłabia zdolności gojenia ran na obwodzie od zwężenia.

Nie dziwi zatem fakt, że likwidacja cellulitu jest traktowana bardzo poważnie przez wielu lekarzy i kosmetologów. Odpowiednio wcześnie wykryte zmiany umożliwiają w szybki sposób usunąć problem. Warto zatem badać i sprawdzać stan swojej skóry. W przypadku zauważenia nieuzasadnionego spadku elastyczności skóry i w przypadku jej trwałego zblednięcia warto udać się do profesjonalnego salonu medycyny estetycznej. Czasem przy ucisku lub ugnieceniu skóry mogą pojawiać się pofałdowania i nierówności w jej obrębie, co jednoznacznie świadczy o postępującym rozwoju cellulitu.

Medycyna poznała skuteczne metody usuwania cellulitu, które umożliwiają zlikwidowanie problemu przez pojawieniem się przykrych dolegliwości.

Nie spiesz si�� z insulin��

Jak zwalczyć cellulit w ostatnim stadium rozwoju?

Vialise

Serum antycellulitowe

Niezależnie od stadium rozwoju cellulitu istnieją sposoby na jego skuteczne usunięcie. W początkowym etapie zmiany o wiele lepiej poddają się leczeniu i sama terapia wymaga o wiele mniej wysiłku od pacjenta, niż w przypadku zmian zaawansowanych. Ratunkiem dla kobiet z przewlekłą skórką pomarańczową są zabiegi kosmetyczne na cellulit. W leczeniu stosowane są oddziaływania fizykalne, jak laser, fale radiowe, czy energia cieplna, a także działanie mechaniczne masażu podciśnieniowego.

Zabieg Pollogen Legend jest szczególnie polecany w zmianach przewlekłych, gdyż działa on aż na czterech poziomach ludzkich tkanek. Obejmuje naskórek, skórę, tkankę tłuszczową oraz mięśniową. Podczas zabiegu dochodzi do ogrzania włókien kolagenowych skóry, poprawieniu ukrwienia oraz metabolizmu pozostałych wspomnianych tkanek. Dzięki temu możliwe jest stopniowe niwelowanie grudek cellulitu oraz zmniejszanie przykrych dolegliwości poprzez poprawę ukrwienia w obrębie tkanki.

Wymieniając skuteczne zabiegi na cellulit warto także wspomnieć o urządzeniu Venus Legacy. Wykorzystuje ono moc fali radiowej do rozbijania tkanki tłuszczowej oraz jej szybszego usuwania. Po zabiegu dochodzi także do wzmocnienia naczyń limfatycznych, co poprawia przepływ w ich obrębie. Z pozostałych efektów warto wymienić jeszcze zwiększoną produkcję kolagenu.

Czy zabiegi na cellulit są dla każdego?

W zdecydowanej większości przypadków zabiegi na cellulit mogą być bezpiecznie stosowane i nie przynoszą żadnych działań niepożądanych. Jednakże jak każda metoda leczenia, także i tutaj występują przeciwwskazania uniemożliwiające poddanie się terapii. Należą do nich:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • wszczepiony stymulator serca lub metalowych implantów
 • miesiączka
 • żylaki
 • zakażania wirusowe i bakteryjne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi

Sprawdź zabiegi na cellulit w gabinecie Gdynia
Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607

3 odpowiedzi do artykułu “Dlaczego warto usunąć cellulit?

 1. Native

  „Dodatkowo skórce pomarańczowej bardzo często towarzyszą zmiany troficzne skóry, żylaki, tendencja do siniaków oraz obrzęki tkanki podskórnej. Doprowadza to do uciskania naczyń krwionośnych, zalegania krwi, co sprzyja powstawaniu rozstępów oraz osłabia zdolności gojenia ran na obwodzie od zwężenia.”

  Straszne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *