Jak wybrać krem na trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to bardzo nieprzyjemne i nieestetyczne schorzenie skóry. Powoduje nieprzyjemne zaczerwienienie skóry na twarzy, pieczenie, swędzenie, pojawiają się także brzydkie grudki. Na rynku znajdziemy wiele produktów do walki z tym schorzeniem – dlatego zanim któryś kupimy, warto zadać sobie pytanie: jaki powinien być krem na trądzik różowaty?

Po pierwsze: hipoalergiczność. Do skóry z trądzikiem różowatym nigdy nie powinno wybierać się kremów perfumowanych, z barwnikami. Unikajmy także tych z aktywnym, inwazyjnym działaniem, np. przeciwzmarszczkowych – dla delikatnej skóry są one zbyt mocne i mogą spowodować wręcz nasilenie objawów.  Wybierajmy również te, które są przeznaczone do cery naczyniowej i bardzo wrażliwej, najlepiej mineralne.

Co powinna zawierać maść lub krem na trądzik różowaty? Dobrze, jeśli w składzie znajduje się witamina A, witamina B3 oraz z wyciągiem z Chrysanthellum Indicum. Jest to zioło, które redukuje rumień i wzmacnia naczynia krwionośne. Dobrze również sprawdzają kremy zawierające kwas azelainowy, który nie tylko łagodzi objawy trądziku różowatego, jak swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie ale i skutecznie walczy z chorobą. Naturalnym i bardzo dobrym składnikiem kremów jest ekstrakt z zielonej herbaty. Wszelkie badania potwierdzają, że pomaga on w walce zaczerwienieniami i wypryskami, a także łagodzi objawy trądziku.

A co latem? Słońce nie jest sprzymierzeńcem cery z trądzikiem różowatym. Na ciepłe dni musimy koniecznie wybierać kremy z silnym filtrem UV, najlepiej minimum SPF 30. Należy także chronić twarz przed działaniem promieni słonecznych.

Nie spiesz si�� z insulin��

Warto także wiedzieć, że o ile kremy na pewno pomagają w walce z trądzikiem, najczęściej same w sobie nie wyleczą trądziku różowatego – co oczywiście nie oznacza, że nie powinniśmy ich stosować. Będą doskonałym uzupełnieniem kuracji przeciw zaczerwienieniom i krostkom czy plamom na skórze.
Pamiętajmy, że zanim nabędziemy krem na trądzik różowaty, dobrze jest skonsultować się z dermatologiem, a sam krem nabyć w dobrej aptece.

Odpowiedź do artykułu “Jak wybrać krem na trądzik różowaty?

  1. Paula R

    Moim zdaniem w leczeniu różowatego ważna jest dieta i pielęgnacja skóry. Musimy pamiętać, aby odpowiednio zadbać o skórę każdego dnia rano i wieczorem oraz oczyszczać ją jak najczęściej. Mnie pomagają preparaty, które w składzie mają zieloną herbatę, czytałam o tym, że działa ona antybakteryjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *