Związki cellulitu z nadwagą

Istnieje pewne przekonanie, wciąż dosyć powszechne, że pojawianie się cellulitu ma bezpośrednią przyczynę w nadwadze. O skłonności do niego podejrzewa się głównie te kobiety, którym nie brakuje nadprogramowych kilogramów, a wszystko przez to, że cellulit tworzy się właśnie z tkanki tłuszczowej. Tymczasem to przekonanie mija się znacznie z prawdą. Tkankę tłuszczową posiada każdy człowiek, niezależnie od tego, czy ma nadwagę, wagę prawidłową czy nawet lekką niedowagę. Dlatego też nie od wagi kobiety zależy to, czy pojawi się u niej nieestetyczna skórka pomarańczowa. Kosmetyki na cellulit są kierowane do kobiet o każdej wadze. Także i szczupłe (a nawet bardzo szczupłe) kobiety w różnym wieku miewają z nią problem, ponieważ nie ma ona zbyt wiele wspólnego z tuszą. Przyczyny są całkiem inne, choć jest ich wiele.

Skąd bierze się cellulit

To zjawisko jest powiązane z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej pod skórą. U kobiet ta tkanka ma specyficzną budowę, więc są one bardziej narażone na uwidocznienie się tak zwanej skórki pomarańczowej. Cellulit to bardzo często wynik bardzo wielu różnych przyczyn, w tym nieprawidłowego odżywiania, braku odpowiedniej pielęgnacji w chwili, gdy dopiero się pojawiał (krem na cellulit przydają się nie tylko wtedy, gdy widać go już gołym okiem bez ściskania tkanek), a także niewielkiej dbałości o odpowiednią porcję aktywności fizycznej. Dieta bogata w sól i sztuczne substancje konserwujące wzmaga zatrzymywanie wody w organizmie, a to z kolei przekłada się na degenerowanie tkanek, w tym tłuszczowych. Niewielka aktywność to z kolei przyczyna problemów z krążeniem, także w najmniejszych, odpowiadających za żywienie pojedynczych komórek kapilarach.

Cellulit a nadwaga

Nie spiesz si�� z insulin��

Vialise na kremRzeczywisty związek cellulitu z nadwagą jest niewielki. Wiele kobiet szczupłych cierpi na cellulit wodny, którego przyczynę stanowi zatrzymanie krążenia limfy i odprowadzania wody. Panaceum na te problemy może stanowić zmiana trybu życia oraz wprowadzenie pielęgnacji. Serum Vialise świetnie radzi sobie z mniej i bardziej zaawansowanych cellulitem, wspomagając krążenie i spalanie tkanki tłuszczowej. Z kolei lepsza dieta i ruch przełożą się z pewnością na zdrowie całego organizmu.

Predyspozycje

Istnieje też wiele kobiet, dla których cellulit jest kwestią genetycznych skłonności odziedziczonych po mamie. Kobieca gospodarka hormonalna, oparta w dużej mierze na estrogenach, powoduje zwiększenie ryzyka tworzenia się lipodystrofii. Ponad to, ich tkanka tłuszczowa posiada delikatne, podatne na uszkodzenia przestrzenie z tkanki łącznej pomiędzy komórkami tłuszczowymi, które wypychane przez puchnące od nadmiaru wody i toksyn komórki tworzą efekt „gór i dolin” na udach, pośladkach czy brzuchu, rzadziej łydkach i piersiach. Regularne stosowanie serum Vialise lub innych, podobnych specyfików (koniecznie dobrej jakości), a także zdrowy tryb życia pozwalają ograniczyć wpływ biologii, jednak nie niwelują go do całkowitego zera. Nie jest to w żadnej mierze kwestia nadwagi.

http://redukcjacellulitu.pl – Wszystko na temat cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *