Cienkie włosy – co zrobić, gdy nic nie pomaga

Cienkie włosy, włosy nadmiernie wypadające to problemy dotykające zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wiek nie ma tu większego znaczenia, bo z wymienionymi dolegliwościami borykają się nawet nastolatki. Wydaje ci się, że próbowałeś już wszystkich metod na cienkie włosy, a efektów brak? Co zrobić, gdy nic nie pomaga? Skorzystaj z jednego z profesjonalnych zabiegów mezoterapii skóry głowy.

Sposób na cienkie włosy – witaminy

Sposobem na cienkie włosy, który przynosi spektakularne efekty, jest mezoterapia przy użyciu witamin i koktajli odżywczych. Dodajmy, że koktajle odżywcze o odpowiednio dobranym składzie są wykorzystywane także w zabiegach mezoterapii w przypadku łysienia pacjenta. Zabieg mezoterapii przy użyciu witamin trwa od 30 do 60 minut i polega na wprowadzeniu koktajli odżywczych do głębokich warstw skóry. Substancje aktywne (takie jak: biotyna, kwas hialuronowy, witaminy z grupy B, minoksydyl oraz kortykosteroidy) aplikowane są przy pomocą licznych nakłuć. Preparaty witaminowe każdorazowo sporządzane są indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wykonanych wcześniej szczegółowych analiz stanu włosów i skóry głowy lub specjalistycznych badań diagnostycznych. Podobnie, w oparciu o potrzeby danej osoby, dobierany jest rodzaj mezoterapii: igłowa, bezigłowa lub mikroigłowa oraz ustalana jest częstotliwość serii zabiegów niezbędnych dla osiągnięcia optymalnych rezultatów – na ogół zaleca się wykonanie serii od 2 do 8 zabiegów.

  • Problemy: nadmierna ilość wypadających włosów, osłabiona kondycja włosów, cienkie włosy, zmniejszony porost włosów
  • Rezultaty: poprawy kondycji włosów, widocznej regeneracji struktury włosa, zahamowania wypadania włosów oraz pobudzenie wzrostu nowych włosów
  • Czas utrzymywania się efektów: ok. 12 miesięcy lub trwałe

Cienkie włosy

Na temat cienkich włosów czytaj więcej na:
https://drkonczalska.pl/arts/cienkie-wlosy-sprawdz-jak-poprawic-ich-stan/

Cienkie włosy – regeneracja osoczem

Zarówno nadmiernie wypadające, jak i cienkie włosy potrzebują silnej regeneracji. Mezoterapia skóry głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego umożliwia zaaplikowanie w problematyczne miejsce naturalnych składników, które m.in. wzmagają produkcję kolagenu i pobudzają komórki macierzyste. Zabieg mezoterapii z użyciem osocza trwa ok. 1 godziny. W pierwszym etapie od pacjenta pobierana jest próbka krwi, z której przy użyciu wirówki wydziela się osocze. Substancja zostaje wzbogacona składnikiem pobudzającym płytki krwi i w drugim etapie zabiegu jest wprowadzana w skórę głowy pacjenta. Zazwyczaj dla osiągnięcia optymalnych rezultatów regeneracji włosów w ramach pojedynczej terapii wykonywana jest seria od 2 do 8 zabiegów z użyciem osocza. Ilość i częstotliwość jest ustalana dla każdego z pacjentów indywidualnie.

Nie spiesz si�� z insulin��
  • Problemy: nadmierna ilość wypadających włosów, cienkie włosy, osłabiona kondycja i struktura włosów, zmniejszony porost włosów
  • Rezultaty: poprawa kondycji włosów, widoczna regeneracja struktury włosa, zahamowanie wypadania oraz pobudzenie wzrostu nowych włosów (baby hair)
  • Czas utrzymywania się efektów: ok. 12 miesięcy lub trwałe

Słabe włosy

Włosy cienkie – najpierw poznaj przyczyny

Włosy cienkie mogą być zarówno elementem urody, który odziedziczyliśmy w genach po naszych przodkach, jak też efektem zaburzeń pracy naszego organizmu. Podobnie jest w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek kuracji, należy umówić się na bezpłatną konsultację u kosmetologa-trychologa i poznać przyczyny problemu. Profesjonalna analiza, a w razie konieczności wykonanie specjalistycznych badań Trichogram lub Trichoskopia, pozwoli na dobranie indywidualnej terapii i zapewni wymierne efekty w postaci oczekiwanej poprawy kondycji włosów. Rodzaj i szczegóły dotyczące przeprowadzenia zabiegu mezoterapii przy problemach: wypadające lub cienkie włosy oraz w przypadku łysienia, dobiera indywidualnie kosmetolog-trycholog lub lekarz-trycholog, który przeprowadził z pacjentem konsultację. Podczas konsultacji pacjent zostanie dokładnie poinformowany o przeciwwskazaniach do przeprowadzenia zabiegu, dowie się, w jaki sposób należy się do zabiegu przygotować i otrzyma zalecenia pielęgnacji niezbędnej dla długotrwałego cieszenia się efektami mezoterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *