Walka ze zmarszczkami

Życie w biegu, stres, papierosy, zanieczyszczenie środowiska, a do tego predyspozycje dziedziczne – wszystko to wpływa negatywnie na wygląd skóry. Wizualnie starzejemy się szybciej niż nasze babcie, jednak – wychodząc na przeciw potrzebom rynku – jest coraz więcej sposobów, aby ze starzeniem się walczyć.

Jedną z oznak starzenia się są oczywiście zmarszczki. Te najbardziej widoczne to zmarszczki na szyi, zmarszczki pod oczami, kurze łapki oraz lwie zmarszczki. O ile lwie zmarszczki można usunąć poprzez coraz bardziej powszechny botoks, o tyle usuwanie zmarszczek pod oczami czy na szyi to już nie taka prosta sprawa.

Można stosować masaże, kremy, maseczki czy płatki pod oczy. Obecny rynek zalewa fala preparatów „cud”, dzięki którym kobiety powinny wyglądać kilkanaście lat młodziej. Czy rzeczywiście efekty są tak oszałamiające? Zdecydowanie nie! Takie zabiegi mają jak najbardziej wymierne korzyści – pomagają nawilżyć skórę, ujędrnić ją, przywrócić jej naturalny koloryt. Jednak są to działania raczej zapobiegające powiększaniu się problemu niż usuwające powstałe już zmarszczki. A my musimy najpierw cofnąć czas. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Co należy zrobić i czy istnieje faktycznie jakiś sposób, aby na nowo poczuć się pięknie i młodo?

Nie spiesz si�� z insulin��

Idealnym i pewnym rozwiązaniem jest lifting twarzy i szyi. Zabieg ten polega na nacięciu i naciągnięciu skóry twarzy oraz nadaniu jej w ten sposób odpowiedniego kształtu oraz napięcia, dzięki czemu twarz odzyskuje promienny, młodzieńczy wygląd. Można wykonać lifting samej twarzy lub lifting twarzy oraz szyi jednocześnie. Zabieg daje fantastyczny, długotrwały efekt. Można wykonywać go przy znieczuleniu miejscowym lub narkozie.

W obecnych czasach zachowanie zdrowego, młodzieńczego wyglądu, to nie tylko fanaberia – to wręcz mus. Osoby wyglądające młodo, energicznie, dłużej pozostają aktywne zawodowo, są bardziej doceniane, charakteryzują się wyższą samooceną. To obecne czasy kształtują wymagania rynku, a my musimy im sprostać. Dlatego nie dajmy się pokonać zmarszczkom!

5 odpowiedzi do artykułu “Walka ze zmarszczkami

  1. Paulina

    Mam 50 lat i zaczęły mi się pojawiać zmarszczki pod oczami, dlatego postanowiłam wypróbować lifting, myślę, że był to dobry wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *