Jak usunąć toksyny z organizmu?

Toksyny w organizmie to substancje, które mogą bardzo źle wpłynąć na działanie wszystkich organów. Z tego powodu warto jest wdrożyć oczyszczanie za pomocą naturalnych metod. Jak usunąć toksyny z organizmu? Jakie sposoby oczyszczające jelito cienkie?

Do oczyszczania organizmu najbardziej nadają się napary ziołowe. Podstawę powinny stanowić takie rośliny lecznicze jak mniszek lekarski i pokrzywa. Stosując kurację oczyszczającą należy zadać sobie pytanie: moje złogi w żołądku, a zanieczyszczenia – czy to w widocznym stopniu wpłynie na ich eliminacje? Oczywiście! Należy jednak pamiętać, że trzeba je pić w nieco większej ilości. Mniszek lekarski pod tym względem ma wielorakie działanie. Wspomaga wydzielanie żółci w wątrobie, co sprawia, iż możliwe jest naturalne oczyszczenie tego narządu z kamieni żółciowych. Ponadto mniszek lekarski może również pomóc w usuwaniu złogów z jelita grubego. Tak zwane kamienie kałowe, które tworzą się na skutek niewłaściwej diety oraz siedzącego trybu życia. W celu usunięcia toksyn z organizmu dobrą metodą jest również napar z pokrzywy. Oprócz zastosowania tego typu ziół w oczyszczaniu jelit można użyć również nasion babki płesznik. To w nich znajduje się błonnik witalny, który wspomaga wydalanie niestrawionych resztek i chroni przewód pokarmowy przed działaniem drażniących czynników. Dlatego też warto włączyć ten składnik do codziennej diety w czasie kuracji oczyszczającej np. jelita z kamieni kałowych – więcej tutaj: http://leczymytarczyce.pl/czytelnia-medyczna/oczyscic-jelita-kamieni-kalowych/. Nasiona babki płesznik można stosować również poza terapią, ponieważ skutecznie przeciwdziałają zaparciom i wpływają pozytywnie na stan flory bakteryjnej jelit.

Jak usunąć toksyny z organizmu w taki sposób, by nie narazić na uszkodzenie wątroby i nerek? Choć nie każdy o tym wie, skrajne metody oczyszczania, takie jak gwałtowne zmniejszenie kaloryczności diety może przyczynić się do nagłego wyrzutu toksyn. By uchronić takie organy jak wątroba czy nerki przed uszkodzeniem, warto zastosować środki ochronne. Jednym z nich należy ostropest plamisty. Nasiona tej rośliny zawierają sylimarynę, która chroni komórki tych organów przed wnikaniem toksyn do ich wnętrza. W rezultacie nawet w przypadku zwiększenia się ilości niebezpiecznych substancji nie dochodzi do trwałego uszkodzenia komórek.

Nie spiesz si�� z insulin��

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *